História

Termet S.A. je pokračovateľom  vynikajúcej, viac ako storočnej tradície  výrobcov hodín, okrem iného, aj Gustáva  Beckera.

Pod novým názvom začala spoločnosť Termet S.A. svoju činnosť v roku 1945, vyrábajúc hodiny – od nástenných až po železničné. V 50. rokoch minulého storočia, sortiment ponúkaných výrobkov sa začal rozširovať – okrem  hodín boli vyrobené aj brzdy a prehadzovačky pre bicykle, kondenzátory, televízne príslušenstvo, zariadenia kúrenársko – osvetľovacie. Prelomový bol rok 1956, kedy Termet S.A. začal výrobu kúpeľňových ohrievačov.

V období, keď došlo k povoleniu používania plynu pre vykurovanie domácností, bola spustená výrobná linka na výrobu plynových kotlov ústredného kúrenia, ktoré sa stali dominantným  profilom  produkcie spoločnosti.

Bez ohľadu na vykurovacie zariadenia sa spoločnosť Termet S.A. špecializovala tiež na výrobu programovacích a riadiacich elementov pre automaty automatických pračiek a umývačiek riadu, turistického vybavenia (varičov a lámp), zostáv pre spájkovanie, univerzálnych horákov, a tak ďalej.

V súčasnej dobe sa firma zaoberá predovšetkým výrobou a distribúciou vykurovacích zariadení, poskytujúc svojim zákazníkom moderné a ekologické ohrievanie domu a úžitkovej vody – v súlade s filozofiou “Tvoríme teplo”