BUDÚCNOSŤ PLYNOVÝCH KOTLOV a použitie plynu pri kúrení – aká je pravda ?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Budúcnosť plynových kotlov

13.07.2022

a použitie plynu pri kúrení – aká je pravda?

O zákaze inštalácie plynových kotlov a používania plynu pri vykurovaní po roku 2027 sa v poslednom čase objavuje v médiách množstvo rôznych informácií. To spôsobuje medzi našimi užívateľmi úzkosť        a dokonca aj zmätok v teplárenskom priemysle. Preto by sme ako výrobca vykurovacích zariadení chceli našim zákazníkom poskytnúť spoľahlivé informácie a poskytnúť reálny pohľad na súčasnú situáciu.

 

Ako člen Asociácie výrobcov a dovozcov vykurovacích zariadení v Poľsku (SPIUG) uvádzame odkaz na článok uverejnený na oficiálnej stránke SPIUG, ktorý tento mediálny humbug popiera a odkazuje na aktuálnu právnu situáciu v tejto oblasti a plánované aktivity OZ. Európskej komisie v rámci projektu RePowerEU.     

03/07/2022

Je informácia o zákaze montáže plynových kotlov a používania plynu pri vykurovaní pravdivá?

Už nejaký čas sa v médiách objavujú senzačné informácie o očakávanom rýchlom zákaze montáže plynových kotlov a používania plynu vo vykurovacích zariadeniach. Tento typ informácií vyvoláva na trhu obavy a je často dôvodom, prečo sa rozhodnutia o výmene starých kotlov za nové oneskorujú, čo sa týka tak starých plynových kotlov, ako aj kotlov spaľujúcich odpadky, čo nie je prospešné v boji za čistý vzduch. .